Aktualności

Strefa dystrybucyjna Golina

 • Ciepło spalania

  Avrio Media sp. z o.o. przedstawia poniżej wartość współczynnika konwersji przyjętego do rozliczeń za miesiąc kwiecień 2023.

  1. ID 760017 Kraśnica, gm. Golina: 41,494 MJ/m³; 11,526 kWh/m³

   

  Kostrzyn Wlkp., 05.05.2023 r.

 • Akcja promocyjna

  Ostatni rok trwania AKCJI PROMOCYJNEJ “GAZ ZIEMNY DO OGRZEWANIA TO CZYSTY ZYSK DLA CIEBIE” - zachęcamy do skorzystania - promocja kończy się w Grudniu 2017!!!


  AVRIO MEDIA Sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż na terenie gminy Golina w miejscowościach: Golina, Golina Kolonia, Barbarka, Kawnice, Węglew, Węglew Kolonia, Kraśnica w ramach zrealizowanej w latach 2013-2015 roku przez Avrio Media Sp. z o.o. inwestycji związanej z budową dystrybucyjnej sieci gazowej, dla mieszkańców tych miejscowości, którzy przyłączą  się do sieci gazowej i/lub dokonają zmiany systemu ogrzewania na  gaz ziemny istnieje możliwość skorzystania z jednorazowej nagrody pieniężnej w ramach Akcji Promocyjnej ,,Gaz ziemny do ogrzewania to czysty zysk dla Ciebie”

  Podstawowe informacji o Akcji promocyjnej

  1. Akcja promocyjna ,,Gaz ziemny do ogrzewania to czysty zysk dla Ciebie” jest prowadzona na terenie gminy Golina.
  2. Uczestnikiem Akcji promocyjnej może zostać każda osoba fizyczna.
  3. Akcja promocyjna trwa od 1.09.2015 roku do 31.12.2017 roku.

   

  Warunki udziału

  Warunkiem udziału w Akcji promocyjnej ,,Gaz ziemny do ogrzewania to czysty zysk dla Ciebie” jest spełnienie następujących warunków:

  1. Złożenie do Organizatora wniosku o wydanie warunków technicznych przyłączenia, a następnie, po otrzymaniu od Organizatora warunków technicznych przyłączenia, zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej Organizatora.
  2. Podpisanie oświadczenia o przystąpieniu do Akcji i akceptacja Regulaminu Akcji.

   

  Uczestnicząc w Akcji promocyjnej, Uczestnik zobowiązuje się do:

  1. zawarcia z Organizatorem umowy kompleksowej dostarczania gazu ziemnego,
  2. faktycznego odbioru gazu ziemnego, w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia, w którym Organizator zgodnie z umową o przyłączenie będzie gotowy do rozpoczęcia świadczenia usługi dystrybucji oraz do sprzedaży paliwa gazowego.

   

  Nagrody

  Organizator z tytułu udziału w Akcji promocyjnej przyzna jednorazowe nagrody pieniężne:

  1. w wysokości 500 zł – dla Uczestników, którzy podpiszą umowę o przyłączenie do sieci gazowej Organizatora dla Nieruchomości w terminie do dnia 31 stycznia 2016 r.,
  2. w wysokości 400 zł – dla Uczestników, którzy podpiszą umowę o przyłączenie do sieci gazowej Organizatora dla Nieruchomości w terminie od dnia 1 lutego 2016 r. do dnia 31 grudnia 2016 r.,
  3. w wysokości 300 zł – dla Uczestników, którzy podpiszą umowę o przyłączenie do sieci gazowej Organizatora dla Nieruchomości w terminie od dnia 1 stycznia 2017 r. do dnia 31 grudnia 2017 r.,

  (dalej jako „Nagroda”),

  przy czym o spełnieniu powyższych terminów decyduje data podpisania umowy o przyłączenie i oświadczenia przez Organizatora lub data stempla pocztowego.

  Nagroda zostanie przekazana na rachunek bankowy wskazany przez Uczestnika lub wysłana przekazem pocztowym w terminie do 60 dni od daty zawarcia umowy o przyłączenie do sieci gazowej Organizatora.

   

  Kontakt

  W razie pytań lub wątpliwości dotyczących Akcji promocyjnej "Gaz ziemny do ogrzewania to czysty zysk dla Ciebie" prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 61 875 39 68 lub na adres mail:  sekretariat@avriomedia.pl.

  Osoba do kontaktu: Grzegorz Franikowski, tel. gsm: 516 124 954

  Dokumenty do pobrania

  1. OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA AKCJI PROMOCYJNEJ "GAZ ZIEMNY DO OGRZEWANIA TO CZYSTY ZYSK DLA CIEBIE"
  2. REGULAMIN AKCJI PROMOCYJNEJ "GAZ ZIEMNY DO OGRZEWANIA TO CZYSTY ZYSK DLA CIEBIE"
  3. ULOTKA AKCJI PROMOCYJNEJ
  4. WNIOSEK O OKREŚLENIE WARUNKÓW PRZYŁĄCZENIA
  5. ULOTKA „PRZYŁĄCZE GAZOWE”

   

  Kostrzyn 3.04.2017 r.

 • Inwestycje na terenie Gminy Golina w 2017 r.

  ..

  Na rok 2017 przesunęła się budowa rurociągu śr/c w m. Golina Kolonia -  lokalizację projektowanego rurociągu można zobaczyć na załączonym obrazku.

  Obecnie kończone są prace projektowe i w miesiącu kwietniu dokumentacja projektowa będzie składana do Starostwa Powiatowego w Koninnie na pozwolenie na budowę.

  Osoby, które posiadają nieruchomości przy projektowanych rurociągach i są zainteresowane przyłączeniem się do sieci gazowej proszone są o kontakt z naszym biurem lub też mogą składać wnioski o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej. Wniosek można pobrać z naszej strony (DOKUMENTY) lub pobrać w Urzędzie Gminy w Golinie (na parterze).    

 • Inwestycje na terenie Gminy Golina w 2016 r.

  Avrio Media Sp. z o.o. rozbudowuje sieć gazową na terenie gminy Golina

  Szanowni Państwo,

  Informujemy, że nasza Spółka zakończyła budowę rurociągów gazowych śr/c w poniższych lokalizacjach:

  1. Golina ul. Parkowa - lokalizację wybudowanego rurociągu można zobaczyć na załączonej mapie
  2. Węglew - os. Ciche - lokalizację wybudowanego rurociągu można zobaczyć na załączonej mapie
  3. Węglew - os. Zielona Dolina - lokalizację wybudowanego rurociągu można zobaczyć na załączonej mapie
  4. Węglew - etap 5.2 - lokalizację wybudowanego rurociągu można zobaczyć na załączonej mapie

  Kostrzyn, 03.11.2016 r.

 • Zmiana nr konta bankowego

  Zmiana nr konta bankowego

  Z dniem 1 stycznia 2016 r. uległ zmianie numer konta bankowego AVRIO MEDIA do regulowania wpłat. Nowy numer konta prowadzonego przez PKO BP: 17 1020 4027 0000 1602 1334 8000. Prosimy o stosowanie nowego numeru konta w celu prawidłowego zaksięgowania Państwa wpłat.

   

 • Gazyfikacja Gminy Golina

  Zapraszamy do zapoznania się informacjami dotyczącymi gazyfikacji gminy Golina.

  DYŻURY INFORMACYJNE W URZĘDZIE GMINY

  Uprzejmie informujemy, że dyżury informacyjne prowadzone przez naszego pracownika w Urzędzie Gminy Golina zostają zawieszone od dnia 27.06.2016 r. do odwołania. 

  W przypadku pytań dotyczących gazyfikacji na terenie Gminy Golina prosimy o kontakt z biurem Spółki pod nr telefonu: 61 875 39 68.

  Kostrzyn, 10.06.2016 r.

   

  X DNI GOLINY

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 20 czerwca b.r. w trakcie ochodów Dni Goliny będą się mogli Państwo spotkać bezpośrednio z przedstawicielem naszej firmy i porozmawiać o tematach związanych z przyłączeniem się do sieci gazowej i odbiorem gazu ziemnego.

  Zapraszamy wszystkich na nasze stanowisko.

  Kostrzyn 10.06.2015 r.

   

   

  Promocja projektu budowy sieci gazowej w Gminie Golina na stronach internetowych Ministerstwa Gospodarki.

  Miło nam poinformować, że opis naszego projektu wraz ze zdjęciami został opublikowany na stronie Ministerstwa Gospodarki. Publikację można znaleźć pod linkiem: http://www.mg.gov.pl/node/24000

   

  Kostrzyn, 1.06.2015 r.

   

  Zakończono prace przy budowie ostatniego odcinka sieci przesyłowej z Goliny w kierunku Spławia.

  Prace związane z budową rurociągu przesyłowego śr/c z Goliny w kierunku Spławia wzdłuż drogi krajowej nr 92 zostały zakończony. W tej chwili trwają odbiory techniczne i przygotowujemy się do napełnienia rurociągu gazem.

  Kostrzyn, 1.06.2015 r.

   

  Trwa budowa ostatniego odcinka sieci przesyłowej z Goliny w kierunku Spławia.

  Prace związane z budową rurociągu przesyłowego śr/c z Goliny w kierunku Spławia wzdłuż drogi krajowej nr 92 przebiegają zgodnie z harmonogramem.

  Kostrzyn, 15.05.2015 r.

   

  Rozstrzygnięto przetarg na budowę ostatniej nitki gazociągu w ramach projektu unijnego pn. Budowa sieci gazowej w gminie Golina

  Avrio Media Sp. z o.o. informuje o zakończeniu procedury przetargowej i wybraniu Wykonawcy na budowę ostatniego fragmentu sieci  gazowej od Goliny w kierunku Spławia. Obszar objęty inwestycją został pokazany na zdjęciu poniżej - na niebiesko zaznaczono sieć gazową, która będzie budowana. Na zółto zaś pokazano istniejący rurociąg gazowy.

  Termin zakończenia prac przewidziano na koniec czerwca 2015 roku.

   

  Wszyscy mieszkańcy objeci powyższą inwestycją i zainteresowani przyłączeniem do sieci gazowej mogą już teraz składać wnioski o przyłączenie do sieci gazowej.

  Wnioski można pobrać z naszej strony z zakładki: Pliki do pobrania\wnioski/umowy

  Wg obowiązującej taryfy koszt przyłączenia do sieci gazowej, od gazociągu do tzw. „skrzynki gazowej ” w ogrodzeniu to 1707 zł netto [do 15 m]. Jeśli długość przyłącza przekracza 15 m, to każdy następny metr kosztuje 27 zł netto (dotyczy to domków jednorodzinnych i niewielkich firm). 

  Na każdym etapie procedury przyłączenia AVRIO MEDIA wspiera wszystkich klientów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać w biurze AVRIO MEDIA - Kostrzyn Wlkp., ul. Wrzesińska 1b, tel. 61 875 39 68, www.avriomedia.pl.

    

  Kostrzyn Wlkp., 27.04.2015 r.

   

  Spotkanie informacyjne nt. przyłączy gazy

  W dniu 2 lutego 2015 r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami Gminy Golina ws. możliwości przyłączenia się do sieci gazowej w miejscach gdzie Avrio Media Sp. z o.o. wybudowało rurociąg gazowy.

  W spotkaniu uczestniczyło ok. 20 osób.

  Materiał informacyjny prezentowany podczas spotkania jest do pobrania po kliknięciu na ten obrazek ->

  Kostrzyn, 3.02.2015 r.

   

   

  AVRIO MEDIA zaprasza na spotkania z mieszkańcami Gminy Golina ws. możliwości przyłączenia się do sieci gazowej

   

  Kostrzyn 14.01.2015 r.

   

  Zakończono prace w ramach budowy gazociągu rozdzielczego w Węglewie

  Uprzejmie informujemy o zakończeniu prac w ramach budowy gazociągu rozdzielczego w Węglewie i Węglewie Kolonii. Gazociąg został wybudowany i sprawdzony pod względem technicznym. Osoby mieszkające przy wybudowanych gazociągu mogą składać wnioski o przyłączenie do sieci gazowej a następnie zacząć koszystać z czystej enrgii jaką jest gaz ziemny.

  Obszar objęty inwestycją został pokazany na zdjęciu poniżej - na zółto zaznaczono sieć gazową, która została właśnie wybudowana. Na niebiesko pokazano istniejący rurociąg gazowy.

  Kostrzyn 3.11.2014r.

   

  NOWA JEDNOSTKA POMIARU GAZU

   

  Od 1 sierpnia 2014 r. rozliczenia za zużyte paliwo gazowe i świadczone usługi dystrybucji są prowadzone w jednostkach energii kWh (kilowatogodzinach), a nie jak dotychczasw jednostkach objętości m3 (metrach sześciennych). Wynika to z nowych pro klienckich zmian w prawie.

  Wprowadzenie nowej miary wynika z Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dn. 28 czerwca 2013 roku ws. szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi

   

  Polska była dotychczas jedynym krajem w Europie, który stosował rozliczenia na podstawie zużytej objętości gazu ziemnego, a nie ilości dostarczonej energii. Zmiana jednostki rozliczania zużycia paliwa gazowego na kWh umożliwi klientom porównywanie cen różnych nośników energii (np. gazu z prądem).

  Co się zmieni?

  Dla odbiorców najważniejszą zmianą będą nowe jednostki rozliczeniowe na fakturze. Na rachunku będą widniały dodatkowe wartości:

  • ilość zużytego gazu ziemnego wyrażona w jednostkach energii (kWh),
  • współczynnik konwersji.

  Bez zmian pozostaną:

  • obecnie zamontowane gazomierze,
  • warunki umowy kompleksowej dostarczania paliwa gazowego,
  • numer konta bankowego do uiszczania opłat,
  • numer klienta,
  • zużyciu paliwa gazowego w jednostkach objętości (m3),

  Współczynnik konwersji służy do przeliczenia jednostek objętości m3 (metrów sześciennych) na jednostki energii podawane w kWh (kilowatogodzinach), określające realne ciepło spalania gazu podawane przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego dla obszaru geograficznego właściwego dla danego punktu poboru gazu.

  Przykładowe przeliczenie z m3 na kWh: 30 m3 ×11,056 = 331,68 kWh ≈ 332 kWh

  Ostateczną wartość zaokrągla się do pełnych liczb, w tym wypadku do 332 kWh.

   

  Kostrzyn 3.11.2014r.

   

  Zakończono prace w ramach budowy gazociągu rozdzielczego w Golinie

  Uprzejmie informujemy o zakończeniu prac w ramach budowy gazociągu rozdzielczego w Golinie. Gazociąg został wybudowany i sprawdzony pod względem technicznym. Osoby mieszkające przy wybudowanych gazociągu mogą składać wnioski o przyłączenie do sieci gazowej a następnie zacząć koszystać z czystej enrgii jaką jest gaz ziemny.

  Gazociąg rozdzielczy wybudowany jest wzdłuż następujących ulic: Poniatowskiego, Wojska Polskiego, Sportowa, Olimpijska, Jasna, Kusocińskiego, Różana, Tulipanowa, Zielona, Długa, Słoneczna, Wyzwolenia, 35-lecia PRL, Piaskowa, Wąska, Kwiatowa, Kolejowa, Kościuszki, Młodzieżowa, Górnicza, Orchowskiego, Kleberga, Partyzantów, Monte Casino, Cmentarna, Gen. Kutrzeby, Obrońców Westerplatte, 9 Maja, Szarych Szeregów, Sikorskiego, Armii Poznań, Boh. II Wojny Światowej, Powstańców Warszawy, M. Konopnickiej, M. Kopernika, Nałkowskiej, Wolności, Piaskowa, Chabrowa;

  Kostrzyn, 31.07.2014r.

   

  Zakończono prace w ramach 1-go etapu przy budowie gazociągu w Węglewie

  Uprzejmie informujemy o zakończeniu prac w ramach 1-go etapu budowy gazociągu rozdzielczego w Węglewie. Gazociąg został wybudowany i sprawdzony pod względem technicznym. Osoby mieszkające na osiedlu domków jednorodzinnych w Węglewie (poniżej piekarni) mogą się już przyłączać do sieci gazowej. 

  Kostrzyn, 31.07.2014r.

   

  Zmiana sposobu rozliczeń

  Od dnia 1 sierpnia 2014 r. rozliczenie ilości dostarczonego Paliwa gazowego prowadzone będzie w jednostkach energii (kWh) zamiast w jednostkach objętości (m3).

  Na fakturach widnieć będą trzy wartości:

  1. ilość zużytego Paliwa gazowego w jednostkach objętości (m3),
  2. tzw. współczynnik konwersji, za pomocą którego jednostki objętości (m3) będą przeliczane na jednostki energii (kWh),
  3. ilość zużytego Paliwa gazowego w jednostkach energii (kWh).

  Zmiana zasad rozliczeń wprowadzona rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 28.06.2013r. nie wiąże się z koniecznością wymiany gazomierzy.

  Kostrzyn, 24.07.2014r.

   

  Rozpoczęto prace przy budowie gazociągu w Węglewie

  Sezon wakacyjny rozpoczęty i sprzyjące warunki pogodowe pozwalają prowadzić prace budowlane przy nowych odcinkach sieci gazowych. Obecnie firmy wykonawcze wykonują prace w miejscowości Węglew i Kawnice (obok cmentarza).

  Opórcz tych dużych inwestycji Avrio Media stale wykonuje przyłącza gazowe dla nowych Klientów.

  Przy okazji informujemy, że Avrio Media Sp. z o.o., wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, począwszy od 4 marca 2014 r. kupować i montować będzie skrzynkę gazową w ogrodzeniu posesji Klienta na własny koszt. Dotychczas zapewnienie skrzynki było obowiązkiem Klienta. Obecnie koszt przyłączenia do sieci gazowej (przyłącze + skrzynka gazowa) to 1707 zł netto chyba, że długość przyłącza przekracza 15 m, wtedy za każdy następny metr dochodzi kwota 27 zł netto (dotyczy to domków jednorodzinnych i niewielkich firm).

   

  Kostrzyn, 4.07.2014r.

   

  Rozstrzygnięto przetarg na budowę gazociągu rozdzielczego w Węglewie

  Avrio Media Sp. z o.o. informuje o zakończeniu procedury przetargowej i wybraniu Wykonawcy na budowę sieci  rozdzielczej w Węglewie. Obszar objęty inwestycją został pokazany na zdjęciu poniżej - na zółto zaznaczono sieć gazową, która będzie budowana. Na niebiesko pokazano istniejący rurociąg gazowy.

  Termin zakończenia prac przewidziano na koniec września 2014 roku.

   

  Wszyscy mieszkańcy objeci powyższą inwestycją i zainteresowani przyłączeniem do sieci gazowej mogą już teraz składać wnioski o przyłączenie do sieci gazowej.

  Wnioski można pobrać z naszej strony z zakładki: Pliki do pobrania\wnioski/umowy

  Wg obowiązującej taryfy koszt przyłączenia do sieci gazowej, od gazociągu do tzw. „skrzynki gazowej ” w ogrodzeniu to 1707 zł netto [do 15 m]. Jeśli długość przyłącza przekracza 15 m, to każdy następny metr kosztuje 27 zł netto (dotyczy to domków jednorodzinnych i niewielkich firm). 

  Na każdym etapie procedury przyłączenia AVRIO MEDIA wspiera wszystkich klientów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać w biurze AVRIO MEDIA - Kostrzyn Wlkp., ul. Wrzesińska 1b, tel. 61 875 39 68, www.avriomedia.pl.

   

   

  Kostrzyn Wlkp., 7.05.2014r.

    _________________________________________________________________________________________________________

  Instrukcja Ruchu i Eksploatacji Dystrybucyjnej (IRiESD) jest już gotowa

  Avrio Media Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że nowa instrukcja IRiESD wchodzi w życie od 1 stycznia 2014r. i będzie ona stanowiła część umów kompleksowych wiążących odbiorców Avrio Media Sp. z o.o.

  Gotową treść IRiESD można pobrać poniżej. 

  IRiESD -> pobierz

   

   Kostrzyn Wlkp., 17.12.2013r.

    _________________________________________________________________________________________________________

  Zapraszamy do konsultacji przy projekcie Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Dystrybucyjnej (IRiESD)

   

  Więcej szczegółów pod linkiem -> IRiESD

   

  22.11.2013r.

    _________________________________________________________________________________________________________

   

  Przypominamy i zapraszamy na kolejne spotkanie mieszkańców Goliny

  17.11.2013r.

  Przypominamy i zapraszamy na spotkanie mieszkańców Węglewa

  08.11.2013r.

    _________________________________________________________________________________________________________

  Aktualizacja Taryfy nr 6 w związku z wprowadzeniem akcyzy

  Z dniem 8.11.2013r. wchodzi w życie aktualizacja Taryfy dostarczania gazu ziemnego nr 6.

  Poniżej przedstawiamy tabelę z opłatami cen gazu i stawek opłat dla odbiorców z regionu gminy Golina

  Pełny tekst Taryfy można pobrać z zakładki Pliki do pobrania\Taryfa\

  08.11.2013r.

    _________________________________________________________________________________________________________

  AVRIO MEDIA zaprasza na spotkania z mieszkańcami gminy Golina  

  Avrio Media zaprasza na spotkania z mieszkańcami gminy Golina w trakcie których przedstawimy obecne zaangażowanie prac na sieci gazowej oraz powiemy gdzie już można się podłączyć do naszej sieci. Omówimy także w jaki sposób przyłączyć się do naszej sieci gazowej, powiemy ile to kosztuje, ile to może trwać i jakie dokumenty należy przedłożyć by móc się przyłączyć do sieci. Odpowiemy również na wszelkie pytania mieszkańców związane z budowaną przez na siecią gazową oraz przyłączami.

  Spotkania planujemy przeprowadzić w Golinie, Węglewie, Kawnicy oraz Spławiu. Poniżej harmonogram obecnie ustalonych spotkań:

   

  • WĘGLEW - spotkanie odbędzie się dnia 14.11.2013r. o godz. 18.00 w budynku Straży Pożarnej.
  • GOLINA - spotkanie odbędzie się dnia 20.11.2013r. o godz. 18.00 w budynku Domu Kultury.
  
   

  O kolejnych terminach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie oraz za pomocą ogłoszeń w danej miejscowości.

  25.10.2013r.

    _________________________________________________________________________________________________________

  Aktualna lista ulic w Golinie i miejscowości w gminie Golina gdzie można się przyłączyć do sieci gazowej

   Poniżej przedstawiamy nazwy ulic w Golinie, w których ułożony jest już rurociąg gazowy. Mieszkańcy przy wymienionych ulicach i lokalizacjach mogą się już przyłączać do naszej sieci gazowej.

  Golina - M. Konopnickiej, M. Kopernika, Boh. II Wojny Światowej, CHabrowa, Kwiatowa, Wąska, Sikorskiego, Szarych Szeregów, 9 Maja, Obrońców Westerplatte, Słowackiego, Kolejowa, Poniatowskiego

  Sieć gazowa znajduje sie także w miejscowościach Kraśnica [wzdłuż drogi nr 92], Kraśnica Kolonia, Węglew [obszar poniżej drogi nr 92\, Kawnice [wzdłuż drogi nr 92], Golina Kolonia [wzdłuż drogi nr 92]

  Na każdym etapie procedury przyłączenia AVRIO MEDIA wspiera wszystkich klientów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać w biurze AVRIO MEDIA - Kostrzyn Wlkp., ul. Wrzesińska 1b, tel. 61 875 39 68, www.avriomedia.pl.

   

  24.10.2013r.

    _________________________________________________________________________________________________________

  Przetargi rozstrzygnięte – będzie budowany gazociąg od Goliny do Barbarki

  Avrio Media Sp. z o.o. informuje o zakończeniu procedury przetargowej i wybraniu Wykonawcy na budowę sieci  przesyłowej z Goliny poprzez Spławie aż do Barbarki wraz z przyłączami na terenie całej gminy Golina.

  Wszyscy mieszkańcy zainteresowani przyłączeniem do sieci gazowej mogą już teraz składać wnioski o przyłączenie i rozpoczynać procedurę przyłączenia. Nowe odcinki gazociągu dadzą wielu mieszkańcom długo oczekiwaną alternatywę, ponieważ koszty użytkowania gazu ziemnego do ogrzewania są bardzo korzystne i konkurencyjne do innych paliw grzewczych. Ponadto, gaz ziemny jest bardzo wygodny w użyciu, zapewnia najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Jest także paliwem bardzo ekologicznym!

  Wg obowiązującej taryfy koszt przyłączenia do sieci gazowej, od gazociągu do tzw. „skrzynki gazowej ” w ogrodzeniu to 1657 zł netto [do 15 m]. Jeśli długość przyłącza przekracza 15 m, wtedy za każdy następny metr dochodzi kwota 27 zł netto (dotyczy to domków jednorodzinnych i niewielkich firm). Ponadto w celu budowy instalacji wewnętrznej, należy wykonać projekt oraz uzyskać pozwolenie na budowę.

  Na każdym etapie procedury przyłączenia AVRIO MEDIA wspiera wszystkich klientów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać w biurze AVRIO MEDIA - Kostrzyn Wlkp., ul. Wrzesińska 1b, tel. 61 875 39 68, www.avriomedia.pl.

   

  01.10.2013r.

    _________________________________________________________________________________________________________

  Gaz ziemny już płynie w Golinie

  Jak już informowaliśmy wcześniej budowa gazociągu w Golinie trwa. We wcześniej wybudowane odcinki na ulicy Poniatowskiego i Kolejowej w dniu 20 września 2013r. wpuszczono gaz.

  Mieszkańcy działek położonych przy wymienionych ulicach mogą już teraz przyłączać sie do grona zadowolonych odbiorców gazu ziemnego.

  23.09.2013r.

    _________________________________________________________________________________________________________

   

  Prace w Golinie rozpoczęte

  Z przyjemnością informujemy, że trwają prace w samym mieście Golina. 

  Ułożono już rurociąg wzdłuż ulicy Poniatowskiego i ul. Kolejowej. 

   

  03.09.2013r.

    _________________________________________________________________________________________________________

  Zmiana taryfy - zmiana cen gazu i stawek opłat

  Z dniem 6.08.2013r. wchodzi w życie nowa taryfa dostarczania gazu ziemnego [nr 6].

  Poniżej przedstawiamy tabelę z opłatami cen gazu i stawek opłat dla odbiorców z regionu gminy Golina

  Poniżej stawki opłat za przyłączenie do sieci gazowej.

  Pełny tekst Taryfy można ściągnąć z zakładki Pliki do pobrania\Taryfa\

   

  06.08.2013r.

    _________________________________________________________________________________________________________

   

  Ogłoszono przetarg na budowę sieci gazowej w relacji Golina - granica Gminy

  Avrio Media Sp. z o.o. informuje o uruchomieniu kolejnej procedury przetargowej związanej z wybraniem Wykonawcy na budowę sieci  gazowej w relacji Golina – granica Gminy.

  Zaprojektowany odcinek sieci biegnie od granic miasta Golina wzdłuż drogi krajowej nr 92 poprzez miejscowość Spławie a następnie odbija i przechodzi przez miejscowości Zalesie i Barbarkę.

  Rozpoczęcie prac związanych z budową rurociągu zaplanowane jest na początek października 2013 roku a zakończenie na koniec 2013 roku.

  08.07.2013r.

    _________________________________________________________________________________________________________

   

  Przetargi rozstrzygnięte – będzie budowany gazociąg w samym mieście Golina

  Avrio Media Sp. z o.o. informuje o zakończeniu procedury przetargowej i wybraniu Wykonawców na budowę sieci  przesyłowej oraz na budowę sieci  rozdzielczej wraz z przyłączami w samym mieście Golina.

  Budowa sieci gazowej w mieście Golina została podzielona na 2 zakresy - każdy z tych zakresów będzie budowany przez innego Wykonawcę, przez co proces budowy będzie przebiegał sprawnie i szybko.

  Pierwszy zakres obejmuje budowę sieci przesyłowej, które biec będzie w części północnej Goliny wzdłuż ulic: Poniatowskiego, Jasnej, Leśnej, Piaskowej i Okólnej.

  Drugi zakres obejmuje budowę sieci rozdzielczej wraz z przyłączami. W tym wypadku sieć gazowa wchodzi do centrum miasta i biec będzie następującymi ulicami: Poniatowskiego, Kolejową, Kościuszki, II Wojny Światowej, Armii Poznań, Kopernika, Wolności, Parkową, Nałkowskiej, Wojska Polskiego, Długą, Zieloną, Słoneczną, Różaną, Piaskową, Powstańców Wlkp., 35-lecia PRL, Kwiatową, Wąską, Ogrodową, Młodzieżową, Kleeberga, Partyzantów, Orchowskiego, ZWM, Cmentarną, gen. Sikorskiego, gen. Kutrzeby, Obrońców Westerplatte, 9-go Maja, Szarych Szeregów, Powstańców Warszawy, Chabrową.

  Wszyscy mieszkańcy zainteresowani przyłączeniem do sieci gazowej mogą już teraz składać wnioski o przyłączenie i rozpoczynać procedurę przyłączenia. Nowe odcinki gazociągów dadzą wielu mieszkańcom długo oczekiwaną alternatywę, ponieważ koszty użytkowania gazu ziemnego do ogrzewania są bardzo korzystne i konkurencyjne do innych paliw grzewczych. Ponadto, gaz ziemny jest bardzo wygodny w użyciu, zapewnia najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Jest także paliwem bardzo ekologicznym!

  Koszt przyłączenia do sieci gazowej, od gazociągu do tzw. „skrzynki gazowej ” w ogrodzeniu to 1598 zł netto [do 15 m]. Jeśli długość przyłącza przekracza 15 m, wtedy za każdy następny metr dochodzi kwota 27 zł netto (dotyczy to domków jednorodzinnych i niewielkich firm). Ponadto w celu budowy instalacji wewnętrznej, należy wykonać projekt oraz uzyskać pozwolenie na budowę.

  Na każdym etapie procedury przyłączenia AVRIO MEDIA wspiera wszystkich klientów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać w biurze AVRIO MEDIA - Kostrzyn Wlkp., ul. Wrzesińska 1b, tel. 61 875 39 68, www.avriomedia.pl.

   

   

  25.06.2013r.

  ____________________________________________________________________________________________________

   

  Spotkanie z mieszkańcami gminy Golina

  W dniu 11 czerwca 2013 roku w sali Straży Pożarnej w Golinie odbyło się spotkanie przedstawiciela Avrio Media Sp. z o.o. z mieszkańcami Gminy Golina.

  Na spotkaniu przedstawiono informacje związane z zaangażowaniem prac w ramach gazyfikacji Gminy oraz przedstawiono informacje związane z budową przyłączy gazowych i ich kosztami budowy.

   

  11.06.2013r.

    _________________________________________________________________________________________________________

  Etap ten jest częścią inwestycji pn. „Budowa sieci gazowej na terenie miasta i gminy Golina”, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Infrastruktura i Środowisko mającej na celu gazyfikację całej gminy Golina.

  W 2012 roku uzyskaliśmy potrzebne pozwolenia na budowę na całą sieć gazową od Kraśnicy do Barbarki, przez Węglew, Kawnice, Golinę Kolonia i Spławie.

  Mieszkańcy zainteresowani przyłączeniem do sieci gazowej Avrio Media Sp. z o.o. mogą składać wnioski o wydanie warunków przyłączeniowych (przesłanie wniosku oraz wydanie warunków jest bezpłatne i nie jest zobowiązaniem do zawarcia umowy). Wniosek można otrzymać w Urzędzie Miasta i Gminy (ul. Nowa 1, Golina, na parterze), a także pobrać ze strony internetowej www.avriomedia.pl. Szczegółowy opis procedury przyłączania do sieci gazowej została opisana jako "Etapy przyłączenia do sieci gazowej"” w zakładce „Klienci”.

  W przypadku dużego zainteresowania mieszkańców gminy istnieje możliwość rozbudowy sieci gazowej na terenach nieoznaczonych na mapie w zakładce „Strefa zasięgu” w latach 2014, 2015 i kolejnych.

  Na etapie wypełniania wniosków jak i na każdym kolejnym etapie inwestycji pracownicy Spółki służyć będą pomocą i doradztwem.

  Agnieszka Fabian

  Kierownik Działu Inwestycji